зустріч студентських омбудсменів

[if {option-img}=true] [/if {option-img}=true]

23 апр 2021

327

2

22 квітня 2021 року освітнім омбудсменом України було проведено зустріч в онлайн-форматі на платформі Zoom зі студентськими омбудсменами всіх ЗВО.

Організаторами заходу виступили: освітній омбудсмен України Сергій Горбачов, Начальник відділу психолого-методичної підтримки Найдьонова Любов Михайлівна, Начальник відділу медіа та аналітики Лещик Надія Всеволодівна. До дискусії були запрошені омбудсмени з усіх ЗВО України.

Одним зі спікерів була Голова студентської ради та омбудсмен Херсонського інституту МАУП Стаднік Мар’яна.

У своєму виступі Мар'яна наголосила на необхідності посади омбудсмена в закладах вищої освіти. «Я  вважаю, що посада Студентського омбудсмена дуже важлива, оскільки таким чином забезпечується тісний контакт зі студентом, з його проблемою, якою б вона не була: особистою чи громадською. Коли мене обрали на цю посаду, за мету своєї діяльності я обрала інформування студентів щодо їх прав, я намагалася довести їм, що позиція кожного буде почута й урахована».

Також Мар’яна Стаднік порушила питання поширення булінгу та поділилася з іншими омбудсменами досвідом його подолання. Зазначене явище викликало жваве обговорення учасників зустрічі, що підтвердило актуальність і болючість цієї проблеми. Спікери заходу окреслили нормативну базу, що регулює вирішення подібних проблем у навчальних закладах, адже булінг є першим кроком до справжнього насильства та злочинної поведінки. Виступи освітнього та студентських омбудсменів висвітлили основні тенденції проблем захисту прав учасників освітнього процесу в ЗВО.

У результаті зустрічі було запропоновано зміни до національного законодавства щодо захисту прав учасників освітнього процесу ЗВО та до внутрішніх документів ЗВО (статутів, положень), розроблено алгоритм дій захисту прав студентів, працівників ЗВО у конкретних ситуаціях на основі досвіду освітнього та студентських омбудсменів.

По закінченню конференції було розроблено та ухвалено резолюцію заходу.

Сподіваємося, що такі зустрічі стануть традиційними й плідними. Бажаємо всім учасникам успіхів і наполегливості в досягненні поставлених цілей!

2

Вернуться